Archiv

Jsme hrdým partnerem expedice Dobroběžka

Naším mottem je: "Cíle jsou sny, ke kterým píšeme datum". Nevíme, jestli o tom přesně dobrodruh Marek Jelínek celý život snil, ale jeho nemalým cílem je projet na koloběžce celý svět. Minulý rok zdolal Latinskou Ameriku, v tuto chvíli už je na cestě po Asii, kam odletěl 7. 4. Přistál v Novém Dillí, končit bude po 9000 km v Singapuru.

Tentokrát navíc spojil síly s neziskovou organizací ADRA a expedicí upozorní na její aktivity. Po cestě Bangladéší ho totiž čeká také návštěva několika škol, především ve slumových oblastech a chudinských čtvrtích, které tato organizace podporuje. Kampaň krásně nazvaná Dobroběžka tak všem, kteří budou chtít na vzdělání tamních dětí přispět, nabízí snadnou cestu, jak to učinit. Dobré skutky se mají odměňovat, tak se každý přispívající navíc zařadí do slosování o hodnotné výhry.

Více zjistíte na webu www.dobrobezka.cz. Kromě možnosti darovat, informací, co můžete ve slosování případně vyhrát, také budete moci průběh celé cesty sledovat. K dispozici je interaktivní mapa, ukazující kde se Marek nachází, můžete číst jeho zápisky z cesty nebo si prohlédnout fotky a videa.

Nám se tento záměr moc líbil, protože obdivujeme Markovo odhodlání i jeho odvahu nedávat si malé cíle. Zároveň si uvědomujeme sílu i potřebnost pomoci a vážíme si vzdělání. I proto je nám kampaň Dobroběžka, která v sobě snoubí dobordružství, ale zároveň i touhu udělat dobrou věc, tak sympatická. Proto jsme se kampaň rozhodli podpořit a RS development se stal jedním z hlavních partnerů.

Abychom se ještě vrátili k Markovi, pro úplnou představu dodejme, že kromě zmíněných zemí projede také Nepál, Thajsko, Laos, Vietnam, Kambodžu a Malajsii. Jelikož takováto cesta není jen tak, víme, že strávil několik měsíců přípravou. Teorie obnášela spoustu studia daných oblastí, praxe zase desítky denně naježděných kilometrů na koloběžce. Během expedice jich totiž musí ujet denně 70 až 80. 

Marek je dobrodruh tělem a duší, přesto si uvědomuje náročnost své cesty: "Jednak jedu sám, ale hlavně mě čeká monzunové období - obrovské vedro a deště. Všude bude bahno a Barma a Laos nemají zpevněné cesty," říká ke svým největším obavám. Nejvíce se těší na Laos a Vietnam, ale samozřejmě také na to, jak se budou děti ve školách v Bangladéši radovat z návštěvníka na koloběžce. "Koloběžka otevírá dveře, reakce lidí jsou vřelé. Navázání kontaktu s nimi je pak mnohem lehčí," vysvětluje Marek s tím, že právě proto tak rád jezdí na tomto dopravním prostředku. "V Latinské Americe nad tím často kroutili hlavami a ptali se po motoru," popisuje dosavadní zážitky.

Ke své vášni pro objevování světa Marek říká: "Cestování je součást mého života. Žádný vzor bohudík nemám, čili nemám koho kopírovat. Na cestách jsem po celý svůj život. Letadlem jsem letěl prvně v osmi letech do Leningradu, pak jsem cestoval s hokejovým týmem a hudebním orchestrem po Evropě," uzavírá s úsměvem na tváři a s přáním, aby kampaň sledovalo co nejvíce lidí.

My se k jeho přání úspěchu Dobroběžce připojujeme a navíc posíláme i přání šťastné cesty Markovi.

Více na www.dobrobezka.cz

Zpět na výpis novinek