Napsali o nás

Domov pro seniory bude v Chotěboři větší a přibudou i malometrážní byty

Příprava stavby domova důchodců v Chotěboři dostává jasné kontury. A pro devítitisícové město mnohem příznivější, než to původně vypadalo. Soukromý investor chce totiž postavit domov větší, navíc přislíbil vybudovat i malometrážní byty pro...

Smlouvy už se dolaďují, soukromý domov důchodců může do tří let stát

Chotěboř, město na severu Vysočiny, se pomalu blíží tomu, aby na jeho území stál jeden z prvních soukromých domovů pro seniory v kraji. Se společností Senior Holding, která o stavbu projevila zájem, radnice čile jedná. Už za tři roky by mohlo...

Bývalý domov mládeže ve Žďáře nad Sázavou se promění na domov pro seniory

Ve Žďáře nad Sázavou by mohl už v roce 2018 začít fungovat nový domov pro seniory a domov se zvláštním režimem.

Senior rezidence Klamovka žije aktivně

Senior rezidence Klamovka v MČ Praha 5 slouží svým klientům už více než půl roku a domov v ní našly desítky spokojených seniorů. Hlavní důraz je kladen na jejich plnohodnotný aktivní život a udržování přátelské atmosféry.

V Pardubickém kraji přibývá lůžek v domech pro seniory s demencí

V Pardubickém kraji se postupně zvyšuje počet lůžek pro seniory v domovech se zvláštním režimem. Ty jsou určeny pro pacienty s demencemi, například s Alzheimerovou chorobou. V současnosti je takových lůžek 588, v roce 2012 jich bylo 373.

Slavnostní otevření Senior rezidence se uskuteční ve čtvrtek

Den otevřených dveří v Senior rezidenci v Čáslavské ulici sice již proběhl, ale slavnostní otevření nikoliv.

Přibývají zařízení pro seniory s demencí

Letos se otevírají hned čtyři zařízení, která se zaměří na péči o seniory s demencí. Soukromníci se chopili poptávky po nedostatkových domovech se zvláštní péčí - přes 130 tisíc seniorů s Alzheimerovou nemocí je v současnosti v péči rodiny.

V Kolíně vyroste nový domov pro seniory a lidi s Alzheimerovou chorobou

Ve středu 15. června se v Kolíně uskutečnilo slavnostní poklepání základního kamene budoucí Senior rezidence, která by měla být otevřena již na přelomu června a července roku 2017.

Stavba domova pro seniory v Kolíně

Ve středu 15. června se uskuteční slavnostní poklepání základního kamene vznikajícího Senior rezidence Kolín. Za výstavbou potřebného Domova pro seniory a Domova se zvláštním režimem stojí společnost Senior holding.

Zastupitelé hledali inspiraci pro budoucí domov seniorů

Možný charakter domova pro seniory, který by mohl vyrůst v Kopřivnici, si prohlédla část kopřivnických zastupitelů.